Türk Hack Team Hack Grubu Kimdir? - Hacker Haber, Hack Haber, Hack News, Son Dakika Haberleri

Türk Hack Team Hack Grubu Kimdir?

Türk Hack Team, 2002 yılında Arsenik tarafından kurulmuştur. Türkiye'nin en eski siber timlerinden biridir. Yöneticilerinin Bedros Sanches, OnLy, Arsenik, Se-Zer, Akşemsettin, ZoRRoKiN, TheKar1zma, Corsair olduğu söylenmektedir.[1] Türkiye'de siber güvenlik konusunda ofansif birçok saldırıda bulunmuştur. Kendilerini Atatürkçü ve milliyetçi temele dayandıran Türk Hacker grubu olarak tanımlamaktadırlar. Bünyesinde birçok hack grubunu barındırmaktadır. Türk Hack Team, ismini ilk olarak ZoRRoKiN önderliğinde Microsoft menşeli MSN.COM'u hackleyerek duyurmuştur.

Türkiye'ye yönelik gerçekleşebilecek her türlü siber tehdide karşı mücadele ettiklerini belirten bu grup, kendilerini İnternet'in yer altı dünyası olarak tanımlamaktadır. Grup 2015 yılında, birçok sansasyonel hack operasyonuyla ismini Dünyaya duyurmuştur. Kendilerini kısaca THT olarak nitelendiren hack grubunun Eski Üst yöneticisi Herakles'in yapmış olduğu Vatikan operasyonu, başta Washington Post olmak üzere birçok uluslararası haber portalında manşet haber olarak yer almıştır.

Eski yöneticilerinden Yenicerix Demokratik Toplum Partisi'ni hackledi.

Türk Hack Team, aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri de hazırlayan bir platformdur. DeneyimsizDenek kod adlı üst düzey yöneticinin düzenlediği projelerden ilki 2016 yılında artan terör olaylarından sonra asker ve polise moral mektupları göndermek oldu.[2] Aynı yıl, bir dernek aracılığı ile Afrika'da yemek dağıttı.[3] Daha sonra 10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenleri için toplanan bazı grup üyeleri Anıtkabir'i ziyarete gitti. Ziyaretçi defterine bıraktıkları mektup ile Anıtkabir'den ayrıldılar.[4] 2017 yılında ise internet üzerinden verdikleri siber güvenlik eğitimlerinde, katılımcılardan karşılık olarak kitaplar toplayan grup, bu kitapları daha önce belirlenen ortaokul ve liselere bağışladı, kütüphaneler oluşturdu.[5]
Kaynak : https://tr.wikipedia.org/wiki/TurkHackTeam

Yorum Gönderme

0 Yorumlar